Roma Tarihi II. Cilt çıktı! Mommsen, Roma’nın bir dünya imparatorluğuna dönüşmeden önce İtalya Yarımadası’nda nasıl egemenlik kurduğunu, Kral Pyrrhos ile yapılan savaşları ve Cumhuriyet Dönemi kurumlarını kapsamlı bir şekilde okuyuculara aktarıyor.

101 Dizisi İle Yepyeni Ve Heyecan Verici Bir Yolculuğa Çıkın - Canan Koca / Cumhuriyet Kitap Eki

7 Ocak 2022 Cuma

Say Yayınları’nın en popüler dizilerinden biri olan 101 Dizisi ile genel kültürünüzü artırmaya ne dersiniz? Ufkunuzu açacak bu efsane kitap dizisi 21 kitaptan oluşuyor ve her yaştan okuyucuya hitap ediyor; ister öğrenci olun ve okulda derslerinize destek olması açısından okuyun, ister belirli bir alanda bilginizi pekiştirmek için okuyun. Kapsamlı bir şekilde genel kültürünüzü artırmayı hedefliyorsanız 101 Dizisi tam size göre!

Bu kitap dizisi felsefeden, tarihten, bilimden, finanstan tutun bir sürü konu ile karşımıza çıkıyor. Satış 101, Astroloji 101, Etik 101, Mitoloji 101, Sanat 101, Genetik 101, Dinler Tarihi 101… ve daha niceleri. Dizinin sunduğu geniş konu çeşitliliğiyle okuyucuların dikkatini çeken ve herkesin keyifle okuyabileceği bu kitaplar, benzer kategoride yer alan ve aynı amaçla kaleme alınmış başka kitaplardan çok farklı. Her biri belli başlı tek bir konuya odaklanan bu kitaplar, okuyucuyu sıkmadan, ele aldıkları konuyu bir bütün olarak bize başarılı bir şekilde aktarıyorlar. Sadece konu çeşitliliği ile değil, aynı zamanda kolay okunacak formatta yazılmalarıyla ve gerektiğinde grafikler veya resimlerle desteklenmeleriyle de özgünlüğü yakalıyorlar. 300 sayfayı geçmeyen bu kitaplar yolculuklarınızı ve günün yorgunluğunu atmak için okumaya ayırdığınız vakitleri daha keyifli kılıyor.

Bu kitap dizisindeki her kitap farklı uzmanlar tarafından yazılmış. Okuyucuyu sadece bilgilendirmekle kalmayıp verdiği tavsiyelerle yeteneklerimizi, bakış açınızı geliştirmeye yardımcı oluyorlar. Mesela Yatırım 101 gibi kitaplar adım adım size rehberlik ederek konuyu iyice kavramanıza yardımcı oluyor. Bu kitap dizisinin tercih edilmesinin nedenlerinden bir diğeri de okuyucuyu gereksiz ağır bilgilerle boğmadan, olabildiğince kapsamlı konuları basit ve anlaşılır bir dille aktarması. Birçok önemli konuya giriş niteliğinde olan bu kitapları okuduktan sonra ne kadar çok şey öğrenmiş olduğunuza şaşıracaksınız. Kısacası bu dizi genel kültürünüzü artırmak için birebir.

Mesela genler, DNA ve daha birçok kavramdan bahseden Genetik 101 ile kendinizi keşfedeceğiniz bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Ya da Dünya Tarihi 101 ile Julius Caesar’ın yaptıklarını, Cengiz Han’ın başarılarını öğrenip ufkunuzu genişletmeye?  Peki ya müzik aleti çalıyorsanız fakat solfej hakkında çok bilgiye sahip değilseniz Müzik 101 de tam size göre değil mi o zaman? Mutlaka okunması ve öğrenilmesi gereken Romeo ve Juliet, Hamlet, Othello gibi şaheserler çıkarmış Shakespeare ve Oliver Twist gibi müthiş kitaplar yazmış Charles Dickens için İngiliz Edebiyatı 101, Amantillado Fıçısı’nın ünlü yazarı Edgar Alan Poe ve Mark Twain gibi yazarları ve eserlerini öğrenmek için de Amerikan Edebiyatı 101’i almaya ne dersiniz?

Gelelim bu kitap dizisinin ne kadar başarılı olduğuna…

101 dizisine ait kitaplar pek çok çevrimiçi satış mağazasında bu alanda en çok tercih edilen kitaplar arasında yer alıyor. Dizinin en çok ilgi gören kitapları Sanat 101, Mitoloji 101, Ekonomi 101 ve Mimarlık 101. Felsefe 101 Amazon’un “Bireysel Felsefeciler” konulu kitap listesinde 3. sırada yer alıyor. Ekonomi 101 ise Amazon’un “İhracat-İthalat-Ekonomi” kitapları listesinde 14. sırada bulunuyor. Yatırım 101 de “Tahvil Yatırımı” konulu kitap listesinde 3. sırada… Keyifle okuyacağınızı düşündüğümüz bu kitap dizisini kaçırmayın deriz.

İyi okumalar dileriz.

Yorumunu bırak