Say popüler bilim kitaplarını takip edin, bilimdeki gelişmeleri kaçırmayın!         Yeni Popüler Bilim Kitapları: Karanlık Madde ve Karanlık Enerji   -   Genlerimizin Yolculuğu                                                                  

Akıllı Homo Sapiens

40,00 ₺
28,00 ₺ (%30 indirim)
Yayınevi: Say

Birkaç milyon yıl önce taş aletlerin yardımıyla güç bela hayatını sürdürürken yok olmanın eşiğinden dönen bir canlı türü bugün nasıl olup da atomaltı parçacıklardan galaksilere dek doğanın işleyişlerine dair bu denli büyük bir bilgi birikimine sahip olabildi?

Leonard Mlodinow insanın Afrika savanlarındaki hayatta kalma mücadelesinden yazının icadına ve oradan kuantum fiziğine uzanan macerasını ustaca anlatıyor, bu süreçte rol oynamış belli başlı filozof ve bilginlerin yaşamları, eserleri ve içine doğdukları kültürel koşullar hakkında bilgi veriyor. Bilimin insanlığın macerası içinde ne tür bir yer tuttuğunu ve günümüzde hangi bilimsel sorunların gündemde olduğunu ele alan Akıllı Homo Sapiens bilim meraklısı okurlar için önemli bir kitap.

 

“Mlodinow bilimi hem anlaşılması kolay hem de eğlenceli kılmakta hiç başarısız olmamıştır.”

— Stephen Hawking, Zamanın Kısa Tarihi adlı kitabın yazarı

 

“Türümüzün yolculuğunu anlatan Mlodinow’a kulak verin; dur durak bilmeyen ilerlememizin nasıl da insan beyninin eşsiz bir özelliğine, bir türlü gideremediğimiz bilgi açlığına bağlı olduğunu göreceksiniz.”

— David Eagleman, Incognito: Beynin Gizli Hayatı adlı kitabın yazarı

Ayrıntılı Bilgiler
ISBN 978-605-02-06852
Özgün Ad Upright Thinkers
Yayınevi Say Kitap
Çevirmen Mihriban Doğan
Baskı Tarihi 2019
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 464
Ebat 13,5 x 21

Bu kitabı alan kişiler aynı zamanda bu kitapları satın aldılar