Say popüler bilim kitaplarını takip edin, bilimdeki gelişmeleri kaçırmayın!         Yeni Popüler Bilim Kitapları: Karanlık Madde ve Karanlık Enerji   -   Genlerimizin Yolculuğu                                                                  

Bağımlılık Psikolojisi

20,00 ₺
14,00 ₺
Yayınevi: Say

Bir bağımlının düşünce yapısına nasıl nüfuz edebiliriz? Ailemizdeki ya da çevremizdeki bağımlılara yardımcı olabilir miyiz? Peki ya yardım etmek isterken daha kötü sonuçların doğmasına sebep olabalar miyiz?

Bağımlıların düşünme şekli, etraflarındaki herkesi aynı kıskaca alacak şekilde işler: Bahaneler üretmekte ustadırlar, başlarına gelenler neredeyse tamamen dış etmenlere bağlıdır ve her zaman çaba gösterdiklerini iddia ederler.

İşe Abraham Twerski, bu döngüden nasıl çıkılacağını bu kısa ama etkili kitapta ele alıyor. Kendini ve başkalarını kandırmanın özsaygı duygusunun altını nasıl kazdığını ve bağımlılıkla mücadele edenlerin çabalarını nasıl tehdit ettiğini açıklıyor. Bağımlıların ve onların yakınlarının geçtikleri yolu, uzun kariyeri boyunca karşılaştığı ilgi çekici vakalarla örnekliyor. Bağımlılık Psikolojisi, bağımlı düşüncelerden kurtulup sağlıklı bir yaşam sürdürmek isteyenler için ideal bir rehber.

Ayrıntılı Bilgiler
ISBN 978-605-02-0763-7
Baskı Tarihi 2020
Yayınevi Say Yayınları
Baskı Sayısı 1
Sayfa Sayısı 134
Ebat 135 x 210
Özgün Ad Addictive Thinking: Understanding Self-Deception
Çevirmen Berna Asuman Uzun
Kapak Tasarımı Artemis İren

Bu kitabı alan kişiler aynı zamanda bu kitapları satın aldılar