Başka Diyarların Felsefeleri 1

28,00 ₺
SKU: 9786050203486
Yayınevi: Say
 
İsmi eski Yunancadan gelse de felsefe Antik Yunan kültürlerine özgü bir şey değildir. Aksine, Yunanlar bile philosophia’nın kâşifi olmadıklarını, onun başka yerlerden geldiğini düşünmüşlerdir. Batı tarihi boyunca şu kanı hâkim olmuştur: Diğerleri de filozoftur. Ancak 19. yüzyılın sonuna doğru Batı düşüncesi kendi içine kapanarak greko-latin gelenek uğruna diğer tüm teorik bakış açılarına sırt çevirmiştir.
 
Bu antolojinin ilk cildinde Hint, Çin ve Tibet uygarlıklarına ait temel felsefi metinler bir araya toplanmıştır. Orijinal dillerine göre gruplanmış olan bu metinler, başka diyarların felsefelerinin temel unsurlarını keşfetmeye yardımcı olurken farklı tonlarını da gözler önüne sermektedir.
 
Roger-Pol Droit yönetiminde, özel olarak bir araya gelmiş uluslararası seçkin uzmanlar tarafından kaleme alınmış bu metinler sentez çalışmalarıyla aydınlatılmış ve notlarla, dizinlerle, kaynakçalarla desteklenmiştir. Bu sayede okur tercih ettiği konuları daha derinlemesine araştırma şansına sahip olacaktır.
 
 
Ayrıntılı Bilgiler
Baskı Sayısı 1.Baskı
Yayınevi Say Kitap
ISBN 978-605-02-0348-6
Sayfa Sayısı 368
Baskı Tarihi 2014
Ebat 13,5 x 21 cm.
Özgün Ad Philosophies d’ailleurs
Çevirmen İsmail Yerguz
Editör Levent Çeviker
Kapak Tasarımı Artemis İren