Kısa Londra Tarihi kitabı yayımlandı! Bu büyüleyici ve şaşırtıcı kısa kitap ünlü yerler ve içindeki gizli hazineler arasında genellikle gözden kaçan mücevherleri ortaya çıkarıyor.

 

Baudrillard

30,00 ₺
21,00 ₺ (%30 indirim)
Yazar: Oğuz Adanır
Yayınevi: Say
Jean BAUDRILLARD, çağdaş  dünyanın en önemli düşünürlerinden biridir. Felsefe yapan sosyolog olarak da tanınan bu Fransız düşünürün insan bilimlerine ya da sosyal bilimlere yapmış olduğu en önemli katkıyı “simülasyon kuramı” olarak özetleyebiliriz.
Marksist felsefenin (1960’lı yıllardan itibaren) modern dünyayı ya da tüketim toplumunu açıklamasının mümkün olamayacağını savunan Baudrillard, ekonomi-politiğin yerini, gösterge ekonomi-politiğinin almış olduğunu, dolayısıyla üretim biçimi ve ekonomi-politik üzerine oturtulan sınıfsal yapılanmanın sona ererek yerini kültürael bir yapılanmaya bıraktığını ve tüketim toplumu olarak da bilinen bu kültürel-toplumsal dünyanın bir egemenlik biçimi olarak varlığını sonsuza dek sürdürmeyi amaçladığını söylemektedir.
Baudrillard düşüncesinin temellerine ait bazı kavramlar ve bölümlerin sunulduğu bu kitap, okuyucunun özgün metinlere ulaşması için önemli bir köprü vazifesi görecektir.
 
Ayrıntılı Bilgiler
Özgün Ad 2. Baskı
Yayınevi Say Kitap
ISBN 978-975-468-910-5
Sayfa Sayısı 288
Baskı Tarihi 2016
Hazırlayan Oğuz Adanır
Ebat 13,5 x 21 cm.

Bu kitabı alan kişiler aynı zamanda bu kitapları satın aldılar