Say popüler bilim kitaplarını takip edin, bilimdeki gelişmeleri kaçırmayın!         Yeni Popüler Bilim Kitapları: Karanlık Madde ve Karanlık Enerji   -   Genlerimizin Yolculuğu                                                                  

Ben Bilmem 'Gen'im Bilir

25,00 ₺
17,50 ₺ (%30 indirim)
 

Hızlandırılmış Genetik Kursu!

 
O gür saçlı adam evlendikten sonra kel mi kaldı? Bunun için keltoş kayınpederinizi mi suçluyorsunuz? Yok yok, adamın günahını almayın. Bundan sorumlu olan kişi kaynananız!
 
Ayrıca, gözleriniz mavi diye de çok fazla böbürlenmeyin! Bu durum melanin denen acayip şeyin az olmasından kaynaklanır. Ayrıca gözünüzün rengi mavi falan da değil; sadece gözlerinize giren ışık kırılıyor, saçılıyor ve başkalarına mavi gözüküyor.
 
Gen ve genetik kelimeleri ilk başta korkutucu görünse de merak etmeyin... Bu kitap sadece deoksiriboz, genom, ATCGATCGA, mRNA, otozomal kromozom gibi kavramlardan ibaret değil. Bu yüzden önyargılarınızı yavaşça yere bırakın ve kitabın içine bir göz atın. Katie McKissick bütün bu genetik karmaşayı mizahi bir dille anlatarak ortaya oldukça eğlenceli fakat bir o kadar da dolu bir bilim kitabı çıkarıyor. Kızıl saç, solak olma, sırt kılları, düz saç gibi kalıtsal özelliklerin gizemini çözmek için sizi genetiğin dünyasında yolculuğa davet ediyor.
Ayrıntılı Bilgiler
Baskı Sayısı 3. Baskı
Baskı Tarihi 2018
Yayınevi Say Kitap
ISBN 978-605-02-0526-8
Sayfa Sayısı 248
Ebat 13,5 x 21 cm
Özgün Ad What's in Your Genes
Çevirmen Samet Öksüz
Editör Levent Çeviker
Kapak Tasarımı Artemis İren

Bu kitabı alan kişiler aynı zamanda bu kitapları satın aldılar