Say popüler bilim kitaplarını takip edin, bilimdeki gelişmeleri kaçırmayın!         Yeni Popüler Bilim Kitapları: Yaşamın Şifresini Değiştirmek  -   Bilim Nedir Nasıl Yapılır?                                                                  

Ben, Lucifer

15,00 ₺
10,50 ₺ (%30 indirim)
Yazar: Glen Duncan
 

 

Karanlıklar Prensi’ne ‘doğru yol’u bulması için son bir şans verilir. Yeryüzünde masum bir yaşam sürmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sonsuza dek yok olacaktır. “Eski Pazarlıkçı”, tüm bedensel zevkleriyle birlikte dünyada bir aylık deneme süresi için anlaşmaya varır. Lakin bir tuhaflık söz konusudur: Ödünç aldığı bedenin eski sahibi intiharın eşiğinde bir yazardır.
 
 
 
Lucifer dünyaya iner. Ama dünya, tahmin ettiği gibi değildir. Tuzaklar, dolambaçlı yollar, hile ve düzenbazlıkla doludur. Yazarın bedeninde gece hayatına, alkole ve uyuşturuculara kapılır. Onun için yepyeni bir şey olan bedensel zevkler âlemine dalar. Sonunda kendi yaşam öyküsünden bir film çekmeye karar verir. Ama hiç beklemediği bir şekilde yazarın vicdanı ve anılarıyla karşı karşıya kalır.
 
 
 
Lucifer, bize Şeytan olmanın nasıl bir şey olduğunu öğretmeyi umarken, insan olmanın nasıl bir şey olduğunu anlayacaktı.
 
 
 
“Dili kullanımı öyle yerinde, kadın-erkek duyguları üzerine teşhisleri
 
öyle doğru ki, soluğunuz kesiliyor. Cinsiyet konusunda inandırıcılığı Tolstoy’a eşdeğer.”
 
Time Out
 
 
 
‘‘Lucifer büyüleyici, seksi ve çok eğlenceli. Glen Duncan çok fazla şeyi biliyor ve bildiklerini fazlasıyla anlatıyor. Ruhu için endişeleniyorum.”
 
Stella Duffy
 
 
 
“İyi yazarlar sıradan olanı çarpıcı hale getirmeyi başaran yazarlarsa, Duncan gerçekten de iyi bir yazar.”
 
The Times

 

Ayrıntılı Bilgiler
Yayınevi Say Kitap
ISBN 978-975-468-696-8
Sayfa Sayısı 224
Baskı Tarihi 2007
Hazırlayan
Ebat 13,5 x 21 cm.
Özgün Ad
Çevirmen Nur Yener
Editör
Kapak Tasarımı