Say popüler bilim kitaplarını takip edin, bilimdeki gelişmeleri kaçırmayın!         Yeni Popüler Bilim Kitapları: Yaşamın Şifresini Değiştirmek  -   Bilim Nedir Nasıl Yapılır?                                                                  

Beynimiz Nasıl Çalışır?

30,00 ₺
21,00 ₺ (%30 indirim)
Yazar: New Scientist
Yayınevi: Say

Kafanızın içinde neler olduğunu hiç merak ettiniz mi?

 

Beyin ebatlarının önemi yoktur. Ortalama bir erkek beyni yaklaşık 1400 gram ağırlığındadır. Einstein’ın 1230 gram ağırlığındaki beyni ortalamadan biraz daha hafiftir. 1921’de Nobel Edebiyat Ödülü’nü almaya hak kazanan Anatole France’ın beyni ise yalnızca 1017 gram ağırlığındaydı. Bu adamları birer dâhi yapan unsur her neyse, bu ortalamadan büyük bir beyne sahip olmaları değildi.

 

Artık zeki olmanın beynin büyük veya ağır olmasıyla ilgili olmadığı biliniyor. Bugün beynin yapısını anlıyor, her bir bölümünün bizi nasıl biz yaptığını biliyoruz. Beyin hücreleri arasındaki alışverişi kaydedebiliyor, beynimizin her bir köşesini hareket halindeyken görüntüleyebiliyor, beyin içindeki bağlantıları takip edip bir hasardan sonra kendilerini nasıl onardıklarını anbean izleyebiliyoruz.

 

Beynimiz Nasıl Çalışır?, beynimizin içinde olup bitenleri, önemli araştırmacıları ve teknolojideki gelişmelerin beyin araştırmalarına nasıl katkı sağladığını keşfetmeniz için mükemmel bir kaynak.

Ayrıntılı Bilgiler
Yayınevi Say Kitap
ISBN 978-605-02-0686-9
Baskı Tarihi 2019
Baskı Sayısı 1. Baskı
Çevirmen Can Evren Topaktaş
Özgün Ad How Your Brain Works?
Sayfa Sayısı 280
Ebat 13,5x21

Bu kitabı alan kişiler aynı zamanda bu kitapları satın aldılar