Darwin Tanrı ve Yaşamın Anlamı

70,00 ₺
SKU: 9786050201659
Yayınevi: Say

Hem evrim kuramını benimseyip hem de Tanrı’ya inanabilir misiniz? İnsanlar diğer hayvanlardan üstün mü, yoksa bu düşünce sadece bir insan önyargısı mı? Evrim bize yaşamın amacının ne olduğunu söylüyor mu, yoksa yaşamın nihai bir amacı olmadığını mı ima ediyor? Evrim, ahlaki bakımdan neyin doğru, neyin yanlış olduğunu gösteriyor mu, yoksa son tahlilde yanlış ya da doğru diye bir şey olmadığını mı ima ediyor? Bu etkileyici ve ilgi uyandırıcı kitabında Steve Stewart-Williams evrim kuramı ve evrimci psikoloji tarafından ortaya atılan böylesi temel felsefi sorulara yanıtlar bulmaya çalışıyor. Yazar biyoloji, psikoloji ve felsefeden faydalanarak Darwinci bilimin nihai amaç ya da ahlaki yapıdan yoksun bir tanrısız evren görüşünü desteklediğini öne sürüyor. Fakat insanın hem böyle bir görüşe sahip olması hem de iyi ve mutlu bir yaşam sürmesi mümkün.

 
“Stewart-Williams dünyanın Darwin’den sonra da anlamlı, harika ve ahlaklı bir yer olarak kalacağını itinalı ve eğlenceli bir dille anlatıyor.”
— Stephen Hill, Massey Üniversitesi
 
“Evrim kuramının insan doğası, ahlak ve din ile ilgili standart görüşleri ne yönde etkilediğini anlamak isteyen herkesin okuyabileceği, önemli, anlaşılması kolay ve tam vaktinde yazılmış bir kitap.”
— Stephen Boulter, Oxford Üniversitesi

 

Ayrıntılı Bilgiler
Özgün Ad Darwin, God and the Meaning of Life
Baskı Tarihi 2017
Baskı Sayısı 2. Baskı
Yayınevi Say Kitap
ISBN 978-605-02-0165-9
Sayfa Sayısı 392
Ebat 13,5 X 21 cm.
Çevirmen İbrahim Hoca
Editör Sinan Köseoğlu
Kapak Tasarımı Cem Kater

Bu kitabı alan kişiler aynı zamanda bu kitapları satın aldılar