Yeni çıkan kitaplarımıza bir göz atın. Tarih kitaplığından; Dünya Tarihinde Sanayi Devrimi, Endülüs ve Kısa Fransa Tarihi Raflarda..

                                                            

Dünyayı Değiştiren Fizik Devrimi ve Yedi Büyük Fizikçi

20,00 ₺
14,00 ₺ (%30 indirim)
Yazar: Etienne Klein
Yayınevi: Say
Bazı devrimler yavaş ve kansız olur. 1920’li yıllarda fizikte böyle bir devrim yaşandı. Fizikçiler atomaltı parçacıkların davranışlarının klasik fizik yasalarına uymadığını gördüler. Uyuşmazlığın sebeplerini anlamak ve tutarlı bir teori içinde birleştirmek  gerekti. Bu bağlamda, klasik fiziğin bazı temel ilkeleri bir kenara bırakıldı. Köklü inançlar tartışmaya açıldı. Birkaç yıl içinde her şey değişti. Yeni bir fizik icat edildi: kuantum fiziği.
Bu devrimi gerçekleştiren yedi özel insan, yedi müstesna bilgin: George Gamow, Albert Einstein, Paul Dirac, Ettore Majorana, Wolfgang Pauli, Erwin Schrödinger, Paul Ehrenfest, Wolfgang Pauli.
Kararlı, tutkulu, kimi zaman dokunaklı, bu örnek insanlar yeni sorunlarla boğuştular ve gerçek muammalar denebilecek sorunları çözdüler. Bunların her biri kendi çapında dâhidir. 1925-1935 yıllarının “fiziğin büyülü on yılı” olmasına büyük katkıda bulunmuşlardır.
Ayrıntılı Bilgiler
Özgün Ad Il Était Sept Fois La Révolution
Baskı Sayısı 1. Baskı
Yayınevi Say Kitap
ISBN 978-605-02-0361-5
Sayfa Sayısı 260
Baskı Tarihi 2014
Ebat 11 x 18,5 cm.
Çevirmen İsmail Yerguz
Editör Sinan Köseoğlu
Kapak Tasarımı Artemis İren