Evrenin Ruhu - Bir Fizikçinin Gözünden Öz, Ruh Madde ve Bellek

98,00 ₺
SKU: 9786050205541
Yayınevi: Omega
Ruha neden inanıyoruz?
 
Ruh diye bir şey gerçekten var mıdır?
 
Varsa, nedir?
 
Kendilikten farklı bir şey midir?
 
Maddi dünyanın bir parçası mıdır?
 
Ruh bedenin ölümünden sonra varlığını sürdürür mü?
Fred Alan Wolf, Evrenin Ruhu’nda din ve felsefenin en eski sorularına kuantum fiziğinin en modern bakış açısıyla yaklaşarak yanıt arıyor. Okuru hem batı hem de doğu düşüncesini kapsayan büyüleyici bir yolculuğa çıkararak Mevlana, Platon, Aristoteles ve St. Thomas’ın ruh kavramına yönelik görüşleri, eski Mısırlıların dokuz ruh türü anlayışı, Kabalizm’deki madde ve enerjiden oluşan karmaşık evrene ruhani düzeni getirmek için gizlice uğraşan ruh düşüncesi ile Budistlerin Yok-Ruh fikri arasındaki farkları inceliyor. Böylece, ruhu fiziksel bedenin bir parçası olarak gören modern düşünceye karşı çıkıp bizi derin bir kavrayış ışığında yaşamaya çağıran, ruhun yeni fiziğini ortaya koyuyor.
Evrenin Ruhu son zamanların en önemli kitaplarından bir tanesi. Wolf’un diğer kitapları gibi bu da bilim, din ve felsefeyi bir araya getiren bakış açısını anlamak için mutlaka okunması gereken bir eser.”
 
— Noetic Sciences Review
“Fred Alan Wolf, bilinç temelli yeni kuantum paradigmasının çok yönlülüğünün ve gücünün farkına varan ilk kâşiflerden biridir. Wolf, Evrenin Ruhu’nda bizi bu bilgiler ışığında ruhu keşfedeceğimiz, ölümden sonra yaşam sorusunun yanıtını arayacağımız bir yolculuğa çıkarıyor. Hem eğlenceli hem de kışkırtıcı bir kitap. Şiddetle öneriyorum.”
— Amit Goswami, Fizik Profesörü
Ayrıntılı Bilgiler
Yayınevi Omega
Baskı Tarihi 2019
Çevirmen Taner Gezer
Baskı Sayısı 2. Baskı
Özgün Ad Inward Revolution
Amazon Kitap Kategori VXP
ISBN 978-605-02-0554-1
Sayfa Sayısı 464
Ebat 13,5 x 21 cm.

Bu kitabı alan kişiler aynı zamanda bu kitapları satın aldılar