Say popüler bilim kitaplarını takip edin, bilimdeki gelişmeleri kaçırmayın!         Yeni Popüler Bilim Kitapları: Karanlık Madde ve Karanlık Enerji   -   Genlerimizin Yolculuğu                                                                  

Evrim Yaşamı Nasıl Açıklar

35,00 ₺
24,50 ₺
Yazar: New Scientist
Yayınevi: Say

Evrim: Kafası karışıklar için bir rehber.

 

Dünya üzerindeki her kültürün, her dinin, her milletin bir yaratılış hikâyesi vardır: İster kutsal kitaplarda geçsin, ister çiviyazısıyla yazılmış olsun, isterse de ulusal destanlarla aktarılsın yaratılış binlerce yıldır insanlığın aklını kurcalayan, bizi köklerimizi bulmamız için teşvik eden bir meseledir.

Bundan 160 yıl kadar önce Charles Darwin Türlerin Kökeni’nde yaratılışa dair dine ya da mite dayanmayan bilimsel bir bakış açısı sununca, köklerimizi bulma yolunda önemli bir gelişme kaydetmiş olduk: Biz insanlar ve canlı olan her şey, tekhücreli ilk basit yaşam formlarının evrim geçirmesiylebugünkü hallerimize kavuşmuştuk. Peki ama evrim nasıl işliyor?

Evrim Yaşamı Nasıl Açıklar?, Charles Darwin’in kuramını temel alarak bu soruyu yanıtlıyor. Önde gelen bilim insanlarının çalışmalarına yer vererek evrimin nasıl başladığını, canlı hayat için kaçınılmaz mı olduğunu ve bir amacı olup olmadığını irdeliyor ve evrimin milyarlarca yıllık yolcuğuna güncel bir bakış açısı sunuyor.

Ayrıntılı Bilgiler
ISBN 978-605-02-0804-7
Yayınevi Say Kitap
Baskı Tarihi 2020
Baskı Sayısı 1.Baskı
Özgün Ad How Evolution Explains Everything About Life: From Darwin’s Brilliant Idea to Today’s Epic Theory
Sayfa Sayısı 296
Çevirmen Samet Öksüz
Ebat 13,5x21

Bu kitabı alan kişiler aynı zamanda bu kitapları satın aldılar