Say popüler bilim kitaplarını takip edin, bilimdeki gelişmeleri kaçırmayın!         Yeni Popüler Bilim Kitapları: Yaşamın Şifresini Değiştirmek  -   Bilim Nedir Nasıl Yapılır?                                                                  

Felsefeyle Saadet Olmaz

15,00 ₺
10,50 ₺ (%30 indirim)
Yayınevi: Say
Gerçek mutluluğun ne olduğu, ona hangi yollardan ulaşılabileceği felsefeyle anlaşılır… Bu mutluluğun nasıl elde tutulacağını, korunabileceğini ve uzun süreli olabileceğini bize felsefe öğretir… Mutlu bir yaşamın anahtarı felsefedir…
 
Özellikle son zamanlarda felsefenin insanları mutlu etmek için gerekli olan her şeye sahip olduğuna dair bir görüş mevcut. Ruh egzersizleri, kişisel gelişim uzmanları ve pratik bilgiler de bunu elde etmek için kullanılan etkili araçlardan bazıları.
Felsefeyle Saadet Olmaz bu görüşleri tersine çevirmek için yazılmış bir kitap. Roger-Pol Droit, eserinde mutluluk felsefesini tartışmaya açıyor ve felsefenin insanları mutlu ettiğine dair görüşü yıkmaya çalışıyor. Her yerde dinlenen bu şarkının inandırıcılıktan yoksun olduğunu vurgulayarak belki de insanların, felsefenin farklı işlevlerini görmesini amaçlıyor.
 
Unutmamak gerekir ki mutluluk bize, sadece bize bağlıdır!
Ayrıntılı Bilgiler
Yayınevi Say Kitap
ISBN 978-606-02-0491-9
Sayfa Sayısı 128
Baskı Tarihi 2016
Ebat 13,5 x 21 cm.
Özgün Ad La philosophie ne fait pas le bonheur
Çevirmen İsmail Yerguz

Bu kitabı alan kişiler aynı zamanda bu kitapları satın aldılar