SAY

Yayıncılık

1979 yılında kuruldu.

Kurulduğu tarihten bu güne Türk ve dünya edebiyatının seçkin eserlerini, bilim, felsefe, sanat, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uygarlık tarihinin en önemli düşünürlerinin başlıca yapıtlarını yayınlayarak Türkiye’nin köklü yayınevlerinden biri haline geldi.

Nietzsche, Kant, Schopenhauer ve Rousseau’yu bütün eserleriyle Türkçeye taşıyan Say Yayıncılık Aristoteles, Russell, Fromm, Descartes, Freud gibi düşünürlerin temel yapıtlarını da okurlarıyla buluşturdu. Çocukların ve gençlerin düş dünyalarının sınırlarını zorlayacak denli birbirinden ilginç serüvenleri içeren kitapları; Mihenk TaşlarıFikir Mimarları100 Temel Eser101Çizgi Bilim gibi dizileriyle farklı ilgi alanlarına yönelik çeşitli eserleri bir başlık altında toplamaya devam ediyor.

Say Yayıncılık, 2000 yılında bünyesine kattığı Omega ile doğu ve batı teozofisi, spiritüalizm, güncel psikoloji, meditasyon ve parapsikolojiyle ilgili kitaplar yayınlamaya; 2000’li yılların modern insanının ilgisini çeken Erhard F. Freitag, Osho, Rudolf Steiner, Brain L. Weiss ve Deepak Chopra gibi yazarlar ve yeni disiplinlerle katalogunu genişletmeye devam ediyor.