saykitap.com iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.

saykitap.com’dan satılan her mal (14 ) gün içerisinde iade alınabilir.

Bir ürünün iadesi için aşağıda belirtilen şartların yerine gelmesi gerekir:

Genel şartlar:

-Satın almış olduğunuz ürünleri, tahrip etmeden,kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren ( ) günlük süre içinde neden belirterek iade yapabilirsiniz.
– Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.
– İade, orjinal ambalaj ile yapılmalıdır.
– Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
– Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.
– İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.
– İadesi yapılacak olan ürünler, saykitap.com’un çalıştığı kargo şirketleri tarafından bize ulaştırılmalıdır. Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ilk gün içerisinde elimize geçtiği taktirde kargo ücreti saykitap.com tarafından karşılanacaktır. Aksi taktirde ücret müşterimize aittir.

Özel ürünler

Bazı özel kategorilerdeki ürünler için yukarıdaki maddelere ek olarak aşağıdaki uyarıların da dikkate alınması gereklidir:

Telefon: ( ) günlük süre içerisinde cep telefonunun iade edilebilmesi için genel iade şartlarına ek olarak aşağıdaki şartlara dikkat edilmesi gerekmektedir:
· Ürünün ekranında var olan şeffaf koruma bandının çıkarılmamış olması,
· Ürünün kutusu, ambalajı varsa standart aksesuarlarının eksiksiz ve hasarsız olması.

DVD/VCD: Ürünün arızalı olması durumu dışında ambalajı açılmış ürünler hiçbir şekilde iade edilemez.

Müzik: Ürünün arızalı olması durumu dışında ambalajı açılmış ürünler hiçbir şekilde iade edilemez.

Yazılım: Ambalajı açılmış veya lisans anlaşması alınmış hiç bir yazılım ürünü iade edilemez.

Bilgisayar: Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda belirtilen özellikler ve fonksiyonlardan herhangi birinin eksikliği durumunda ürün, resmi deyişiyle ‘ayıplı ürün’ durumundadır. Kurulum sonrası ‘ayar’ gerektiren durumlar ayıplı ürün kapsamına girmez. Cihazların ana parçaları dışındaki; disket, CD, Zip sürücü, fare, klavye gibi ek ünitelerde ortaya çıkabilecek problemlerde cihazın komple değişimi yerine parçanın değişimi talep edilebilir. Satın alınan ürünün ayıplı olduğunun anlaşılması halinde; tüketici, teslim tarihten başlayarak 15 gün içinde bu ürünün değiştirilmesini, iadesini ya da ücretsiz tamirini isteyebilir.

Hasarlı ve değişecek ürünler saykitap.com’a ulaştıktan sonra ( ) işgünü içerisinde işleme alınırlar.
Bu işlem basamakları aşağıdaki gibidir.

1. İADE ÜRÜNLER sorumlusu tarafından teslim alınır, şirket kayıtlarına işlenir.
2. Ürünle ilgili hata tespit edilir, eğer teknoloji ürünü ise ve belirgin bir hata varsa teknoloji dükkanı sorumluları tarafından test edilir.
3. Saykitap.com’a ulaşmasından gün sonra, ürünün bağlı olduğu teknik servis ya da teminci kuruluşa gönderilir.
4. Teminci firma ve teknik servisten gelen bilgilere göre müşteriye haber verilir. ( telefon veya e-posta ile )

Yukarıdaki süreç içinde ürünün yetkili firmaya gönderilmesi sonrası; özellikle TEKNOLOJİ ürünlerinde test aşamaları ve teknik sorunun tespiti, üründen ürüne değişiklik gösterebilmekte olup , sonuç
2 ila 4 hafta arasında alınabilmektedir. Bazı hallerde sorunun durumuna göre bu sürenin 4 haftayı aştığı da görülebilmektedir.

Bu sürenin sonunda teminci firmadan alınan bilgi vakit kaybetmeden müşteriye ulaştırılacaktır.

Teslimattan kaynaklanan problemler

Özel Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda zarar saykitap.com tarafından telafi edilir. (Acele Posta Servisi APS kullanılıyorsa, bu teminat sözkonusu değildir)

Zarar görmüş paket durumunda;

– Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.
– Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.
– Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
– Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda saykitap.com’a bildirilmelidir. Saykitap.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Size teslim edilen ürünler ilgili herhangi bir probleminiz durumunda 0212 512 21 58 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz!

Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz.