Say popüler bilim kitaplarını takip edin, bilimdeki gelişmeleri kaçırmayın!         Yeni Popüler Bilim Kitapları: Karanlık Madde ve Karanlık Enerji   -   Genlerimizin Yolculuğu                                                                  

İçimizdeki Evren

25,00 ₺
17,50 ₺ (%30 indirim)
Yazar: Neil Shubin
Yayınevi: Say
Son yüz yıl içerisinde ulaşılan sayısız bulgu, Dünya’nın milyonlarca yıllık geçmişini, evrenin sonsuzluğunu ve insan türünün gezegenimizin yaşam ağacında önemsiz bir yer işgal ettiğini kanıtladı.
En ufak atomları En ufak atomları parçalayarak, en büyük gökadaları gözlemleyerek, en yüksek dağlardaki ve en derin denizlerdeki kayaları inceleyerek, günümüzde yaşayan her türün DNA’sını tanıyarak harikulade bir gerçeğe ulaşıyoruz. Her birimizin içinde müthiş bir öykü yatıyor.
Öykümüz evrenin Büyük Patlama ile meydana geldiği yaklaşık 13,7 milyar yıl önce başlıyor. Sonra onun küçük bir köşesinde şekillenen kendi tarihimizi izleyecek, güneş sisteminin, Ay’ın ve Dünya’nın oluşumunun her birimizin içindeki organları, hücreleri ve genleri nasıl etkilediğini göreceğiz.
***
“Güzel bir üslupla anlatılan güzel bir öykü. Vücudumuz evrenin tüm tarihini içinde saklıyor ve Shubin’in öyküsü astronomi, jeoloji, paleontoloji ve genetik araştırmalarında elde edilen en son bulguları otoritelere has bir hâkimiyet ve güzellikle bütünleştiriyor.”
— Lawrence M. Krauss, Hiç Yoktan Bir Evren adlı kitabın yazarı
 
 
Ayrıntılı Bilgiler
Özgün Ad The Universe Within
Baskı Sayısı 1. Baskı
Yayınevi Say Kitap
ISBN 978-605-02-0287-8
Sayfa Sayısı 264
Baskı Tarihi 2013
Ebat 13,5 x 21 cm.
Çevirmen Ekin Duru
Editör Sinan Köseoğlu
Kapak Tasarımı Artemis İren