Kuantum Öyküleri kuantumların tuhaf alışkanlıklarını matematiğe başvurmadan, gündelik dille açıklıyor. Konuyla ilgili genel bilgi sahibi olmak, en son fikirleri ve bulguları öğrenmek isteyenler için ideal bir kitap.

İkaria'ya Yolculuk

35,00 ₺
24,50 ₺ (%30 indirim)
Yazar: Etienne Cabet
Yayınevi: Say
Etienne Cabet’in 1842 yılında kaleme aldığı ütopik romanı İkaria’ ya Yolculuk ütopya türünün klasiklerinden biridir. Yaşadığı dönemin toplumsal ilişkilerinden, yönetim şekillerinden, mülkiyetin aşırılığı ve adaletin yoksunluğundan şikayet eden ve insanın yaşamda yitirdiği merkezi konumunun iadesine özlem duyan Cabet, “ Genç İkaria” adlı ütopik bir komün hayal eder. Hemen her konuda her şeyin hesaplandığı, kurallarla bağlandığı, adaletin ve eşitliğin insan olmak dışında hiçbir gerekçeyle ilişkilendirilmediği bir topluluktur bu. Kitap, yayınlandığı dönemde geniş bir yankı uyandırır ve taraftar toplar.
 
Pratik Ütopyalar Arasında önemli bir yer tutan İkaria’ya Yolculuk 1847 yılında, Cabet 500 taraftarıyla birlikte hayata geçirilmeye çalışılsa da Cabet’nin ölümüyle birlikte topluluk dağılır ve İkaria, ütopyalar tarihindeki yerini sessizce alır.
 
İkaria’ya Yolculuk’u Jacques Attali ve Etienne Cebet’nin kendi önsözleriyle birlikte sunuyoruz.
 
Ayrıntılı Bilgiler
Özgün Ad Voyage’en Icarie
Baskı Sayısı 1. Baskı
Yayınevi Say Kitap
ISBN 978-605-02-0118-5
Sayfa Sayısı 600
Baskı Tarihi 2012
Ebat 13,5 x 21 cm
Çevirmen Maide Selen Ela Güntekin