Kısa Avrupa Tarihi

45,50 ₺
Yazar: John Hirst
SKU: 9786050200614
Yayınevi: Say

Avrupa matbaa, kâğıt, pusula ve barut gibi eski icatları ve başka pek çok şeyi Doğu’dan almış olabilir, ama Rönesans, Modern Bilim, Reform, Aydınlanma, Sanayi Devrimi, Modern Demokrasi gibi tüm dünyayı etkileyen gelişmeler Avrupa’ya özgüdür. 

Ünlü Avustralyalı tarihçi John Hirst Kısa Avrupa Tarihi adlı eserinde Avrupa’yı benzersiz kılan nitelikleri büyüleyici bir şekilde keşfediyor. Avrupa uygarlığının Eski Yunan ve Roma bilimi, Hıristiyanlık ve Cermen savaşçı kültürünün bir karışım meydana getirmesi sonucunda nasıl oluştuğunu ustalıkla anlatıyor. Bu karışımın, yüzyıllar boyunca şövalyeler, papalar, romantikler ve devrimciler gibi birçok ilginç figür ürettiğini vurgularken, karışımın dağılmasının modern Avrupa tarihini şekillendiren dinamikleri oluşturduğuna dikkat çekiyor.
Kısa Avrupa Tarihi, önemli bir uygarlığın gelişimini esprili, canlı ve kolay anlaşılır bir dille anlatan önemli ve kışkırtıcı bir kitap. Avrupa tarihini binlerce sayfanın içine gömülmeden hızla öğrenmek isteyen okurlara hitap ediyor.
 
Ayrıntılı Bilgiler
Baskı Tarihi 2021
Baskı Sayısı 5. Baskı
Yayınevi Say Kitap
ISBN 978-605-02-0061-4
Sayfa Sayısı 248
Ebat 13,5 x 21 cm.
Özgün Ad The Shortest History of Europe
Çevirmen Mihriban Doğan
Editör Sinan Köseoğlu

Bu kitabı alan kişiler aynı zamanda bu kitapları satın aldılar