Kısa Fransa Tarihi

70,00 ₺
Yazar: Cecil Jenkins
SKU: 9786050208511
Yayınevi: Say

Kısa Fransa Tarihi, Kelt, Roma ve Cermen kültürleri üzerine kurulmuş bir devlet olan Fransa’nın tarihini belli bölümler halinde ele alıyor: Keltler ile Romalıların savaşları, Cermenlerin sahneye çıkışı, Karolenj ve Bourbon Hanedanları, Fransız Devrimi, Paris Komünü, Alman işgalleri, Cezayir sorunu, ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci cumhuriyetler...

Yazar Jenkins, Vercingétorix ve Charlemagne’dan De Gaulle ve Mitterand’a kadar Fransız tarihinde rol oynamış önemli askeri ve siyasal figürlerle Sarkozy ve Macron gibi neoliberalizm dönemi liderlerinin vizyon ve faaliyetlerine ışık tutuyor.

Bu kitabı okuyarak Fransa’nın edebiyat, sanat, felsefe ve bilimde nasıl bu kadar başarılı olabildiğini ve dünya lideri vasfında ileri teknoloji firmaları çıkarabildiğini öğreneceksiniz. Ayrıca devlet yapısı ve mekanizmasının işleyişi, idare, vergi, eğitim, sağlık ve soysal güvenlik sistemleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Fransa’yı daha yakından tanımak isteyenler kaçırmasın...

 

“Mağara resimlerinden ekspresyonizme, krallardan cumhurbaşkanlarına, iki bin yılı kapsayan uzun, ihtiraslı ve okuması keyifli bir drama.”

The Publisher

Ayrıntılı Bilgiler
ISBN 978-605-02-0851-1
Yayınevi Say Kitap
Özgün Ad A Brief History of France
Çevirmen Yavuz Alogan
Sayfa Sayısı 408
Ebat 13,5x21
Baskı Tarihi 2023
Baskı Sayısı 2. Baskı
Kapak Tasarımı Say Grafik Tasarım

Bu kitabı alan kişiler aynı zamanda bu kitapları satın aldılar