Krishnamurti Kitaplığı - 14 / Yaşamla Buluşmak

24,50 ₺
SKU: 9786050201949
Yayınevi: Omega
 

 

13 yaşındayken dünya öğretmeni seçilen Krishnamurti, hayatını dünyayı dolaşarak, insanlarla yaşama ve dünyaya dair konuşarak geçirdi. Kendisine mesihlik yakıştırılmış olmasına rağmen bunu hiçbir zaman kabul etmedi. Onun için, karşılaştığı herkes başlı başına bir “birey”di. Bu nedenle öğretmekten çok paylaşmayı ilke edindi. Yine de dünya üzerindeki milyonlarca kişi ondan çok şey öğrendi.
 
Hayatı yarına, öbür güne, gelecek bir zamana ertelemeden yaşayabilir misiniz? Her gün yanından geçip gittiğiniz ağacın karşısında bir dakikalığına durup bakabilir misiniz? Onu, yani ağacı görmeyi deneyebilir misiniz? Bazı dalları rüzgârdan kırılmış, yapraklarının bir kısmı sararmış, belki çoktandır yağmur görmemiş olsa bile, kökleriyle toprağa nasıl tutunduğunu, başını gökyüzüne nasıl kaldırdığını görebilir misiniz?
 
Dün yahut önceki gün, ya da geçmişte neler yaşamış olursanız olun, eğer siz şimdi hayata yeterli özeni ve ilgiyi gösterirseniz, o da size çiçek açmaya hazır bir tomurcuk gibi tazelik getirecektir.
 
Bunu yaptığınızda, geçmişi ait olduğu yerde bıraktığınızda özgür olduğunuzu hissedeceksiniz.
 
İçinde bulunduğunuz ânın hayatınızın en kıymetli ânı olduğunu fark etmek için daha fazla beklemenize gerek yok!
 
 
 

 

Ayrıntılı Bilgiler
Yayınevi Omega
Baskı Sayısı 1. Baskı
Özgün Ad Meeting Life
Çevirmen Orhan Düz
ISBN 978-605-02-0194-9
Sayfa Sayısı 240
Baskı Tarihi 2012
Ebat 13,5 x 21 cm.