Kuantum ve Spiritüellik

210,00 ₺
Yazar: Paul Levy
SKU: 9786057216533
Yayınevi: Omega

Kuantum teorisinin "nesnel gerçeklik" diye bir şeyin olmadığını keşfetmesi ne anlama geliyor? Bilincimiz aracılığıyla, kuantum teorisinin "rüya benzeri" olarak tanımladığı gerçeklik deneyimimizi yaratmaya nasıl katkı sunuyoruz? Kuantum teorisinin ortaya koyduğu gibi, gerçeklik dediğimiz şeyin bir rüyaya benzemesi, ne anlama geliyor?

Kuantumun açığa çıkardıkları ile Buddha'nın aydınlanması arasında nasıl bir bağlantı var?

Kuantum fiziğinin ortaya çıkışıyla, dünyaya ve bize anlatılan gerçekliğe dair bildiklerimiz tamamen değişti. Bu, öyle bir değişiklikti ki, ne olduğunu keşfetmek ve anlamak için insan bilincinin derinliklerine yapılacak bir yolculuğu zorunlu kıldı.

Paul Levy, Kuantum ve Spiritüellik kitabında, kuantum fiziğinin daha derin felsefi temelleri üzerine kafa yoruyor, onun kışkırttığı temel soruları araştırıyor ve tüm bunları, fizik bilmeyen okurların anlayabileceği bir dil ile aktarıyor.

Bu kitapta hem Albert Einstein, NielsBohr, John Wheeler, ErwinSchrödinger, Wolfgang Pauli, David Bohm, Richard Feynman ve WernerHeisenberg gibi son yüzyılın en büyük fizikçilerinin bilgeliğine hem de gerçekliğin derin doğasına ilişkin benzer bir görüşün dile getirilmesine kendilerine özgü tarzlarıyla katkıda bulunan psikolog C. G. Jung, Dalai Lama ve bilimkurgu yazarı Philip K. Dick gibi fizikçi olmayan öncülere başvurdum. Sanki çılgın bir rüya görüyormuşum gibi hissederken, bu büyük düşünürler zihnimin içinde “rüya karakterleri” hâline geldiler ve benim görevim onların söylediklerini kendi deneyimimle bir şekilde bağdaştırmaktı.

Ayrıntılı Bilgiler
Yayınevi Omega
Özgün Ad The Quantum Revelation: A RadicalSynthesis of ScienceandSpirituality
Çevirmen Ümit Hüsrev Yolsal
Sayfa Sayısı 480
Ebat 13,5x21
Baskı Sayısı 1. Baskı
Baskı Tarihi 2023
Kapak Tasarımı Say Grafik Tasarım
Barkod Numarası 9786057216533
ISBN 978-605-72165-3-3

Bu kitabı alan kişiler aynı zamanda bu kitapları satın aldılar