Kısa Tarih Dizisi yeni kitaplarla okurlar ile buluşmaya devam ediyor. KISA İSPANYA TARİHİ’ni okuma listenize eklemeyi unutmayın.                                            

Meditasyon / İlk ve Son Özgürlük / Pratik Meditasyon Rehberi

50,00 ₺
35,00 ₺
Yazar: Osho
Yayınevi: Omega
Meditasyon, bir serüvendir; insan aklının üstlenebildiği en büyük serüven. Tam olarak meditasyon, hiçbir şey yapmamaktır - eylem yoktur, düşünce yoktur, duygu yoktur. Tam kendinizsinizdir ve bu katıksız bir hazdır. Hiçbir şey yapmadığınız zaman, bu haz nereden gelir? Hiçbir yerden gelmez ya da her yerden gelir. Nedensizdir, çünkü varoluş sevinç denilen unsurdan oluşmaktadır.
 
Bir şeyi hatırınızdan çıkarmayın: Meditasyon farkındalık demektir. Farkındalıkla yaptığınız her şey meditasyondur. Mesele eylem değil, eyleminize kattığınız niteliktir. Tetikte yürürseniz, yürüyüş bir meditasyon olabilir. Tetikte oturursanız, oturma bir meditasyon olabilir. Kuşları dinlemek, eğer farkındalıkla dinliyorsanız bir meditasyon olabilir. Eğer tetikte ve gözlemde kalırsanız, sadece kafanızın içindeki sese kulak vermeniz bir meditasyon olabilir. Bütün mesele, uykuda hareket edilmemesidir. Ne yaparsanız meditasyondur o zaman.
 
 
 
“Osho, XX. yy.’ın 1000 ilahından biri...”
 
The Sunday Times
 
 
 
“Hindistan’ın kaderini değiştiren (Gandhi ve Buda gibi) on kişiden biri...”
 
Sunday Mid Day
 
 
 
“Osho, İsa’dan bu yana yeryüzüne inmiş en tehlikeli insan...”
 
Tom Robbins
 
 
 
 
 

 

Ayrıntılı Bilgiler
Sayfa Sayısı 280
Özgün Ad Meditation, The First and Last Freedom
Çevirmen Nilbert Anar Yılmaz
Baskı Tarihi 2017
Baskı Sayısı 10. Baskı
Yayınevi Omega
ISBN 978-975-468-386-8
Ebat 13,5 x 21 cm.