Carl Sagan’ın başyapıtı KARANLIK BİR DÜNYADA BİLİMİN MUMIĞI saykitap’ta.

Mektuplar

10,00 ₺
7,00 ₺ (%30 indirim)
Yayınevi: Say
“Mektubumu ya da bir kopyasını sakla, benimsediğin yoldan gitmeye devam et.”
 
Platon, hiç kuşku yok ki düşünce tarihinin en önemli ve etkili filozoflarından biridir. Felsefenin kurumsallaşmasına ve felsefede yazılı geleneğin oluşmasına katkıda bulunmuş, iki dünyalı metafiziğiyle bütün bir Ortaçağ düşüncesini belirleyecek olan idealist felsefe geleneğinin başlatıcısı olmuştur. Hıristiyan Ortaçağ felsefesine ve İslam düşüncesine etkisi bakımından da ayrıca önem taşıyan Platon, düşünce tarihi boyunca tartışılan tüm problemleri yüzlerce yıl öncesinden ele almış ve ilk büyük felsefi sistemi inşa etmiştir.
 
Platon’un Bütün Yapıtları’nın ilk kitabı olan ve filozofun Sicilya’da geçirdiği günleri konu alan Mektuplar, Platon felsefesinin yansıtılması ve Diyaloglar’da ileri sürülen görüşlerin savunulması açısından eşsiz bir öneme sahiptir.
 
Mektuplar, filozofun diğer eserlerinde neredeyse hiç söz etmediği hayatının en azından bir bölümüne ışık tutması, politik faaliyetleriyle ilgili bilgiler içermesi nedeniyle de okunmaya değerdir. Mektuplar Eski Yunancadan çevirisiyle dilimizde ilk kez yayımlanıyor.
Ayrıntılı Bilgiler
Baskı Sayısı 2. Baskı
Sayfa Sayısı 112
Yayınevi Say Kitap
ISBN 978-975-468-912-9
Baskı Tarihi 2015
Ebat 13,5 x 21 cm.
Özgün Ad Epistolaà
Çevirmen Furkan Akderin

Bu kitabı alan kişiler aynı zamanda bu kitapları satın aldılar