TÜYAP 7. Diyarbakır Kitap Fuarı 28 Eylül - 6 Ekim Yer: Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi 2. Salon, 802 A     ///     Ankara Kitap Fuarı 18 - 28 Ekim Yer: ATO Congresium 

Provokatör Mistik

35,00 ₺
24,50 ₺ (%30 indirim)
Yayınevi: Omega
“Evet, ben yeni bir şeyin başlangıcıyım,
 
ama yeni bir dinin değil! Yeni bir dindarlık türünün başlangıcıyım ki,o hiçbir sıfat, hiçbir sınır tanımaz. Sadece ruhun özgürlüğünü bilir...”
 
OSHO… Bir asi! Bir bilge! Bir hatip! Bir provokatör! Bir ilah! Bir yazar!
 
OSHO… Gandhi, Buda gibi, Hindistan’ın kaderini değiştiren on kişiden biri!
 
OSHO… İsa’dan bu yana yeryüzüne inmiş en tehlikeli insan!
 
OSHO… Batılı seçkinlerin kanaat önderi… Doğulu yoksulların kardeşi!
 
Ölümünün üzerinden yirmi bir yıl geçti. Ancak ne öğretileri unutuldu, ne de komünü… Her şeyin büyük bir hızla kirlendiği günümüzde, kirlenmeden ayakta kaldı. Her yaştan, her ulustan milyonlarca insana ulaştı. Durgun göle düşen taşın yaydığı halkalar gibi genişledi, çoğaldı sesi… Avuçladı yürekleri…
 
Peki, bunu nasıl başardı? Ne söyledi de etkiledi kitleleri?
 
“Özgürlükler ülkesi” Amerika’da niçin zincirlere vuruldu?Hangi suçtan ötürü sınırdışı edildi?Sahiden hükümet ajanlarınca zehirlendi mi?
 
Bugüne değin hep söylediklerini okudunuz! Peki, ya yaşadıkları?.. Üniversite hocalığından 93 adet Rolls-Royce sahibi olmaya uzanan süreçte çektiği acılar, aştığı engeller; barış ve aydınlanma uğruna feda ettikleri; devrim niteliğindeki Dinamik Meditasyon’la neyi amaçladığı; her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen komünü, tarif ettiği “yeni bir insan”ın niteliği hiç mi önemli değil?
 
Provokatör Mistik: Aykırı bir spiritüelin ibret verici hayat hikâyesi!
 
 
 

 

Ayrıntılı Bilgiler
Baskı Tarihi 2016
Baskı Sayısı 4. Baskı
Çevirmen Niran Elçi
Yayınevi Omega
ISBN 978-975-468-440-7
Sayfa Sayısı 400
Ebat 13,5 x 21 cm.