Kuantum Öyküleri kuantumların tuhaf alışkanlıklarını matematiğe başvurmadan, gündelik dille açıklıyor. Konuyla ilgili genel bilgi sahibi olmak, en son fikirleri ve bulguları öğrenmek isteyenler için ideal bir kitap.

Psikanaliz Nedir?

35,00 ₺
24,50 ₺ (%30 indirim)
Yazar: Ian Craib
Yayınevi: Say

Psikanaliz Nedir?, temel psikanaliz okulları ve psikoterapi uygulamaları üzerine açık bir dille yazılmış eleştirel bir giriştir.

Ian Craib, psikanalizin bir derinlik psikolojisi ve bir gelişim psikolojisi olmasının yanı sıra, sıradan duygulara ve düşüncelere yeni bir anlayış getirdiğini öne sürer. Craib, Freud’un, Klein’ın, Lacan’ın çalışmalarını, nesne ilişkileri kuramcılarını,bağlanma kuramını, Amerikan benlik psikolojisini araştırır. Yaşanan deneyimleri bir ufuk açma yolu olarak sunar.Yaşamda kaçınılmaz olan başarısızlıklarla, çelişkilerle ve düş kırıklıklarıyla baş etmek için psikanalitik uygulamaları kullanır.Psikanaliz Psikanaliz konusuna ilgi duyan herkesin faydalanabileceği bu önemli kaynak, özellikle psikoloji, sosyal psikoloji ve sosyoloji alanları için önemli bir başvuru kitabı niteliği taşımaktadır.

 

Ayrıntılı Bilgiler
Yayınevi Say Kitap
ISBN 978-975-468-427-8
Baskı Tarihi 2011
Baskı Sayısı 3. Baskı
Özgün Ad Psychoanalysis-A Cristical Introduction
Çevirmen Ali Kılıçlıoğlu
Ebat 135 x 195
Sayfa Sayısı 320