1. Saykitap Com’dan ancak 18 yaşından büyük kişiler alışveriş yapabilir.Saykitap.com çocuklara yönelik ürünlerde satışa sunmaktadır; ancak bunları ancak yetişkinler satın alabilir.
 2. saykitap.com dan kredi kartı ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Banka havalesi ile yapılacak alışverişlerde, üç iş günü içinde havale yapılmalıdır aksi halde siparişler iptal edilir. Siparişler, kredi kartı ile alış verişlerde kredi kartı hesabından alışveriş tutarı kadar paranın bloke edildiği veya banka havalesi ile yapılacak ödemelerde alışveriş miktarı kadar paranın hesaplarımıza ulaştığı an işleme konulur.
 3. Tüm siparişleriniz, yasalarca düzenlenmiş usulde Alıcının beyan etmiş olduğu adrese teslim edilecektir. Yalan adres beyanı halinde sipariş iptal edilir. Alıcı, bu ve benzer yalan beyanlar nedeniyle saykitap.com’un uğrayacağı zararı karşılamayı kabul eder. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar YTL veya TL olarak ifade edilmiştir. Ürünlere yasaların düzenlediği KDV oranları ayrıca uygulanır.
 4. Sistemden ve dizgiden kaynaklı hatalar nedeni ile ortaya çıkacak fiyat yanlışlıklarından saykitap.com sorumluluk kabul etmez.
 5. Sözleşmenin imzalanmasından sonra ve tarafların edimlerini ifa etmelerinden önce yasalar ve içtihatlarca mücbir sebeb olarak tanımlanmış(Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza… vb.) hallerin ortaya çıkması nedeni ile tarafların edimlerini ifa etmesi imkânsız hale gelir ve bu olağanüstü hal 7 gün den fazla süre ise taraflardan biri sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir.
 6. saykitap.com’dan satın alınan ürünün stokta bulunmaması halinde ve 7 iş günü içinde temin edilememesi halinde tarafınıza bilgi verilir ve yatırılan ürün bedeli iade edilir.
 7. Ödemesi yapılan bir siparişin teslimi Kargo şirketleri vasıtası ile gerçekleştirilir.
 8. Paketlerinizin size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda lütfen bize ulaşınız. Paket takibi, Kargo Şirketinin tarafımızca aranması ya da müşteri tarafından aranması sureti ile yapılabilir. Paketin teslimi sonrası teslimatçı firmanın bir sorumluluğu kalmaz. Bu sebeble; Teslim esnasında paketler kontrol edilmeli hasarlı olanlar anında tutanakla tespit edilmelidir. İlgili tutanağın tarafımıza ulaştırılması durumunda yeni ürünün en kısa sürede teslimatı sağlanacaktır.
 9. Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.
 10. Kredi kartı bilgileriniz sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır. Sipariş verdikten sonra, ödeme bilgileri ekranında kredi kartı bilgisini girdikten sonra sağ satırdaki kaydet kutusunu işaretlerseniz, kart bilgileri sistemimize kaydedilir, sonraki siparişlerinizde bu kartı tekrar görüntüleyebilir, sipariş sürecini hızlandırabilirsiniz.
 11. Saykitap.com ithalat ve ihracat mevzuatlarındaki kısıtlardan ötürü şu aşamada yurtdışına siber market, spor & sağlık, telefon, bilgisayar ve fotoğraf dükkanlarından ürün siparişi almamaktadır.
 12. Saykitap.com’dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.
 13. Saykitap.com’dan almış olduğunuz ürünlerden hangi bir şekilde ürünü almaktan vazgeçtiğiniz takdirde, üründen neden vazgeçtiğinizi belirterek 0212 512 21 58 numaralı telefona veya satisdestek@saykitap.com adresine bildirimesi gerekmektedir.