Say popüler bilim kitaplarını takip edin, bilimdeki gelişmeleri kaçırmayın!         Yeni Popüler Bilim Kitapları: Yaşamın Şifresini Değiştirmek  -   Bilim Nedir Nasıl Yapılır?                                                                  

Çehov Seçme Öyküler

10,00 ₺
7,00 ₺ (%30 indirim)
Yazar: Anton Çehov
Yayınevi: Say
Kısa öyküleriyle sadece Rus edebiyatına değil dünya edebiyatına da kendine özgü doyumsuz bir tat katan Çehov, Rus edebiyatının önde gelen gerçekçi yazarlarından biridir. Adı Tolstoy ve Dostoyevski gibi, usta yazarlarla birlikte anılır.
Çehov, 19. yüzyıl Rus toplum yapısı üzerinden kendi insanının iç dünyasına, en derinine bakmış; böylelikle hem geçmiş ve gelecekle bağ kurmuş hem de Tolstoy’un dediği gibi, “Yalnızca kan bağıyla bağlı olduğu tüm Ruslar için değil, bütün insanlar için anlaşılır” olmuştur.
Gerek kısa öyküleri gerek tiyatro eserleriyle, çağdaş dünya edebiyatının ve çağdaş okurun estetik değerlerine bugün hâlâ yanıt verebilen Çehov’un başarısının ana nedeni de budur.
Seçme Öyküler, Çehov’un insana ve hayata bakışını ortaya koyan, dili ustaca kullandığı en güzel öykülerinden bir kısmını bir araya getiriyor.
 
 
 
Ayrıntılı Bilgiler
Baskı Sayısı 1. Baskı
Yayınevi Say Kitap
ISBN 978-605-02-0130-7
Sayfa Sayısı 136
Baskı Tarihi 2012
Hazırlayan Buket Altoparlak
Ebat 11 x 21 cm.