Sevme Sanatı (Klasik Kapak)

87,50 ₺
Yazar: Erich Fromm
SKU: 9786050207941
Yayınevi: Say

Her sanat dalı disiplin, odaklanma ve sabır gerektirir. Sanatta ustalaşma, bir çocuğun yeni yürümeye başladığı evredeki gibi düşe kalka ama denemekten vazgeçmemekle elde edilir. Sevmek de içinde sevme ve sevilme eylemini birlikte muhafaza eden bir sanattır. Hatta diğer sanat dallarından daha fazla içgörüye ve anlayışa sahip olmaya ihtiyaç duyar. Bir ustası, bir kılavuzu yoktur; kişinin salt kendisi için ve tek başına edinebileceği bireysel bir deneyimdir.

 

Sevme Sanatı, bu sanatın nasıl ve hangi araçlarla icra edileceğinin anlatıldığı bir reçete ya da sevginin ne olduğu konusunda binlercesi bulunan bir kişisel gelişim kitabı değildir. Bunun çok ötesinde, artık bir klasik sayılan, hemen hemen tüm dünya dillerine çevrilen, yayımlandığı ülkelerde milyonlarca satan bu kitap, insanlığın geleceği için hümanist bir yaklaşım, sevme hakkında kusursuz bir felsefi manifestodur.

 

Sevme Sanatı, “sevmek” eyleminin ana hatlarını belirleyen ve bunu felsefe ve psikoloji temelinde ele alan, incitmeyen, eleştirmeyen, dili ve içeriği asla eskimeyen bir kitap.

 

“Psikoloji alanındaki en önemli çalışmalardan biri.”

—The New York Times

Ayrıntılı Bilgiler
ISBN 978-605-02-0794-1
Yayınevi Say Kitap
Sayfa Sayısı 200
Ebat 13,5x21
Özgün Ad The Art of Loving
Çevirmen Işıtan Gündüz
Baskı Tarihi 2022
Baskı Sayısı 9. Baskı

Bu kitabı alan kişiler aynı zamanda bu kitapları satın aldılar