Say popüler bilim kitaplarını takip edin, bilimdeki gelişmeleri kaçırmayın!         Yeni Popüler Bilim Kitapları: Yaşamın Şifresini Değiştirmek  -   Bilim Nedir Nasıl Yapılır?                                                                  

The Türkler

10,00 ₺
7,00 ₺ (%30 indirim)
Yayınevi: Say
Türkler’i başka bir ulusun fertlerine benzetmek olanaksızdır. Yabancıların sık sık sorduğu ‘Türkler nasıl bir millettir?’ sorusuna bugüne kadar verebil-diğimiz tek yanıt ‘Biz bize benzeriz’ olabilmiştir.
Şu özelliklerimizle başka ne diyebilirdik ki...
– Evimize gelen yabancıya varımızı yoğumuzu yedirir (konukseverliğimiz), sonra iş yerimizden alışveriş ederken kazıklarız (turistsevmezliğimiz).
– Birkaç lira için adam yaralar, başka bir ortamda hesabı ödemek için birbirimizin boğazına sarılırız.
– Vapura, otobüse binerken birbirimizi yeriz, içerde birbirimize yer vermek için kendimizi öldürürüz.
– Elektrik tasarrufu için iki ampulden birini söndürürken, gündüzleri çevre yollarında iki ampulden birini açık unuturuz.
“Yalçın Pekşen’in mizah yazıları güncelin mizahına ustaca yaklaşımın örnekleridir...”
Doğan Hızlan
“Yalçın Pekşen gazete yazarı olarak tanınmasına rağmen aslında iyi bir mizah yazarı. Olayların içindeki mizahı yakalıyor ve sıradan bir olayı bile mizah öyküsü tadında sunuyor.”
Emre Kongar
“Pekşen’de benim  en sevdiğim yan, bayağılığa düşmeden  mizahı ortaya çıkarması, buna karşılık pek mizah yapıyormuş gibi davranmaması...
Aslında her zaman mizah yaptığı da söylenemez tabii. Birçoğumuzun gözünden kaçmış ülkemize özgü gariplikleri bulup ortaya çıkarma ustası...”
Haluk Şahin
“Bence Yalçın gazeteciden çok mizah yazarıdır. Ancak mizah kitapları yazarak geçinmek söz konusu olmadığı için gazetecilik yapar gibi yapıyor bence...Bunu yaparken kaliteyi de düşürmeden sıradan olayların içinde mizah yazarı gibi davranıyor.”
Melih Âşık
Ayrıntılı Bilgiler
Baskı Sayısı 13. Baskı
Yayınevi Say Kitap
ISBN 978-975-468-587-9
Sayfa Sayısı 240
Baskı Tarihi 2006
Ebat 13,5 x 21 cm.