Roma Tarihi II. Cilt çıktı! Mommsen, Roma’nın bir dünya imparatorluğuna dönüşmeden önce İtalya Yarımadası’nda nasıl egemenlik kurduğunu, Kral Pyrrhos ile yapılan savaşları ve Cumhuriyet Dönemi kurumlarını kapsamlı bir şekilde okuyuculara aktarıyor.

Utopia

25,00 ₺
17,50 ₺ (%30 indirim)
Yazar: Thomas More
Yayınevi: Say
Thomas More’un UTOPIA’sı ideal bir dünyaya kaçışın değil, şaşırtıcı bir gerçeklikle başka bir siyasetin hukuksal ve toplumsal iskeletini oluşturmanın peşindedir. More’un yarattığı   “öteki” dünyanın yapısı, her bir dokusunda eleştirel bir güç  taşıyarak görkemli bir “ayna” işlevi görür. Utopia bir antidünya krallığı, gerçek “sivil bir komünite”dir. More “evinden dışarı çıkmayan bir kanun koyucu” olmadığından çok keskin olan gözlem gücünü reformist hümanizmasının en önemli kuralı –humanitas’ın ontolojik taleplerine karşılık vermek– için kullanmış ve bir bilgelik kitabı yaratmıştır. More’un yapıtı dekadans ve yozlaşmanın bir antitezi, yeniden doğuşun bir simgesidir. Utopia adasının hilal biçimindeki coğrafyası bile bu amacı vurgulamaktadır.
Thomas More’un Utopia’sının bu baskısı kronolojik bilgiler, kaynakçalar, önsözler ve geniş dipnotlarla zenginleştirilerek geniş bir okur kitlesinin ilgisine sunulmaktadır.
 
 
 
Ayrıntılı Bilgiler
Özgün Ad Utopıa
Baskı Tarihi 2019
Baskı Sayısı 4. Baskı
Yayınevi Say Kitap
ISBN 978-975-468-887-0
Sayfa Sayısı 248
Hazırlayan Mustafa Hazım Bayka
Ebat 13,5 x 21 cm.
Çevirmen İsmail Yerguz
Kapak Tasarımı Artemis İren