Yeni çıkan kitaplarımıza bir göz atın. Tarih kitaplığından; Dünya Tarihinde Sanayi Devrimi, Endülüs ve Kısa Fransa Tarihi Raflarda..

                                                            

Yapay Zeka Çağı

40,00 ₺
28,00 ₺ (%30 indirim)
Yazar: Byron Reese
Yayınevi: Say

100.000 yıl önce ateşi kontrol altına aldık, böylece dile uzanan yola girdik.

 

10.000 yıl önce tarımı geliştirdik, böylece yerleşik hayata geçip şehirler kurduk ve toprak savaşlarına giriştik.

 

5000 yıl önce tekerleği ve yazıyı icat ettik, böylece ulus devlet anlayışını geliştirdik.

 

Şimdi ise yükselen teknolojiyle birlikte yeni ve dördüncü bir çağın, yapay zekâ çağının başlangıcındayız. Fakat buraya birdenbire gelmedik. Byron Reese insanlığın yapay zekâ çağına uzanan bu çok uzun ve meşakkatli geçmişini incelemekle başlıyor; insanlık adına kazandığımız bütün savaşlardan ve geçtiğimiz bütün yollardan sonra nihayet bugüne, bilgisayarların ve makinelerin yüzyılına geliyor.

 

Yapay zekâ ve robotik bilimi, tarihin bu dönüm noktasındaki yol göstericilerimiz ve bilimin bu yükselen yıldızlarına sormamız gereken çok fazla soru var: Bizler, insan olarak birer makine miyiz? Bilgisayarlar herhangi bir şey hissedebilir mi? Bilinç kazanmaları mümkün mü? Eğer bilinçlenirlerse, bu bizi bir insan-robot savaşına yönlendirir mi? Peki ya etiğin bütün bunlar üzerindeki etkisi nedir? Tarihi arka plandan mühendislikteki son gelişmelere, felsefeden sinema ve dizi sektöründeki yansımasına kadar yapay zekânın yolculuğu Yapay Zekâ Çağı’nda sizi bekliyor.

 

Yapay Zekâ Çağı sadece yapay zekânın yükselişinin bizim için ne anlama geldiğini tartışmakla kalmıyor, aynı zamanda okurları önyargılarına meydan okumaya zorluyor. Ve tüm bunları hem eğlenceli hem de ilgi çekici bir şekilde yapmayı başarıyor.”

The New York Times

Ayrıntılı Bilgiler
ISBN 978-605-02-0781-1
Yayınevi Say Kitap
Özgün Ad The Fourth Age: Smart Robots, Conscious Computers, and the Future of Humanity
Sayfa Sayısı 360
Baskı Tarihi 2020
Baskı Sayısı 1. Baskı
Ebat 13,5x21
Çevirmen Mihriban Doğan

Bu kitabı alan kişiler aynı zamanda bu kitapları satın aldılar