Say popüler bilim kitaplarını takip edin, bilimdeki gelişmeleri kaçırmayın!         Yeni Popüler Bilim Kitapları: Karanlık Madde ve Karanlık Enerji   -   Genlerimizin Yolculuğu                                                                  

Yoga - Zamanın Mekanın ve Arzunun Ötesinde (2. kitap)

40,00 ₺
28,00 ₺ (%30 indirim)
Yazar: Osho
Yayınevi: Omega
 

Kendi içindeki bilinmeyeni bilmeden, başka hiç kimseyi tanıyamazsın. Bir başka insanın esrarını çözmenin tek yolu kendi esrarını çözmektir. Gizli katların arkasında başka katlar gizlidir. İnsan sonsuzluktur. Kendi içinde ne kadar derine inersen başkalarında da o kadar derine inersin, çünkü öz birdir. Çeper milyonlarcadır, oysa öz tektir.

Beden son derece yanlış kullanılmaktadır. Kendi vücuduna kötü davranıyorsun. Bedenin sırrını bilmiyorsun. O yalnızca ten değildir, yalnızca kemik değildir, yalnızca kan değildir. O muhteşem bir organik bütünlük, muhteşem bir dinamizmdir.

Daha birçok sır vardır. Bu beden, birçok bedenin ilk katmanıdır... Aslında yedi beden vardır. Eğer bu bedende derine inersen, yeni olgularla karşılaşırsın. Bu hantal bedenin arkasında, ince bir beden gizlidir. Bu beden yatağında yatarken ince beden hareket edebilir. Onun için engel yoktur. Yerçekimi onu etkilemez; onun için zaman ve mekân söz konusu değildir. Bütün dünya ona açıktır. Hantal beden için bu mümkün değildir.

“Osho, XX. yüzyılın 1000 ilahından biri...”

The Sunday Times

 

“Hindistan’ın kaderini değiştiren (Gandhi ve Buda gibi) on kişiden biri...”

Sunday Mid Day

 

“Osho, İsa’dan bu yana yeryüzüne inmiş en tehlikeli insan...”

Tom Robbins

 
Ayrıntılı Bilgiler
Özgün Ad The Yoga-Book Vol. II/Beyond Space,Tıme End Desıre
Çevirmen Yaprak Köroğlu- Kübra Bahar
Baskı Tarihi 2020
Baskı Sayısı 5. Baskı
Yayınevi Omega
ISBN 978-975-468-496-4
Sayfa Sayısı 384
Ebat 13,5 x 21 cm.

Bu kitabı alan kişiler aynı zamanda bu kitapları satın aldılar