28 Şubat - 8 Mart tarihleri arasında "ANKARA KİTAP FUARI"ndayız. ATO Congresium Salon 1, Stant 310                                       8 - 16 Şubat tarihleri arasında "ÜSKÜDAR KİTAP FUARI"ndayız. Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi Salon A, Stant 12 

Yunan Mitolojisi ( 2 Cilt Bir Arada)

60,00 ₺
42,00 ₺ (%30 indirim)
Yazar: Karl Kerényi
Yayınevi: Say

Yunan Mitolojisi Tethys ile Okeanos’un birleşmesiyle başlayıp Odysseus’un Penelope’ye kavuşmasıyla sona eren bir mitler, masallar, öyküler bütününü ayrıntılarıyla aktarıyor ve inceliyor. Yazar kitabın birinci cildini tanrılara, ikinci cildini de kahramanlara ayırıyor.  Konuyla ilgili tüm bilgi, belge ve bulguları okurun görüşüne sunuyor. Bir mitin tek bir anlatımı ile yetinmeyip Yunanistan’ın farklı yörelerinde rastlanmış olan farklı anlatımlarına da yer veriyor. Mitlerin anlatımını Eski Yunan vazoları üstündeki resimleri inceleyerek yaptığı yorumlarla destekliyor. Kerenyi bu eserini geleceğin ozanlarına ve C. G. Jung ile Thomas Mann’a ithaf ediyor.

Almanca ilk basımları birkaç yıl arayla birer ayrı cilt halinde yapılmış bu eseri size iki cildi birleştirerek sunuyoruz.

“Bu kitap genç yaşlı tüm antikçağ sevdalıları için tam bir armağan.”

— Erhart Kästner

"Öykülerle dolu gerçek bir hazine, bir benzerine kolay kolay rastlayamayacağınız usta işi bir eser.”

— Thomas Mann

Ayrıntılı Bilgiler
Baskı Sayısı 2. Baskı
Özgün Ad Die Mythologie Der Griechen: Götter, Menschen und Heroen
Baskı Tarihi 2019
Yayınevi Say Kitap
ISBN 978-605-02-0627-2
Sayfa Sayısı 720
Ebat 14x23 cm.
Çevirmen Oğuz Özügül
Editör Sinan Köseoğlu
Kapak Tasarımı Artemis İren