Say Bülten Arşiv
RSS

Say Bülten

Nihan Büyükaksu Kimdir? Nihan İle Yüz Yogası'nı Keşfet Nasıl Ortaya Çıktı? Güzellik Sırları Neler? - Fenoreporter
Son dönemde Omega Yayınları'ndan çıkan "Nihan ile Yüz Yogası'nı Keşfet" kitabı ile geniş kitlelerin beğenisini kazanan yazar Nihan Büyükaksu ile güzellik ve yüz yogası üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. İşte Nihan Büyükaksu ile Fenoreporter olarak yaptığımız keyifli söyleşinin detayları...
B.K.S. Iyengar yogaya nasıl başladı? #benimyogayolculuğum
Iyengar, Light On Life - Hayata Işık kitabının giriş bölümünde “Benim Yoga Yolculuğum” başlığıyla kendi hikâyesini paylaşır. İnsanların yoga pozlarını uygulamaya başlamalarının genellikle fiziksel sebepleri olduğunu ve çok az insanın bu yola spiritüel niyetlerle çıktığını söyleyen Iyengar da yoga asana’larına bedensel sağlığına kavuşmak amacıyla başlar.
Yanılsamadan Kurtulmak veya Zihinsel Minimalizm Yolunda
Osho’nun konuşmalarının son derlemesi, “Ego: Yanılsamadan Kurtulmak” başlığıyla ve Omega Yayınları tarafından yayımlandı. Kitap, insanın toplumsallaşarak öğrendiği birçok kavrama eleştirel bir bakış sunuyor. “Yanılsamadan kurtulmak” kişinin üzerine yapışan etiketlerden bir bir sıyrılma yolculuğu aslında ve bu kulağımda bir zihinsel minimalizm hâli olarak tınlıyor.
İnsanlığın Kökeni Hakkında Bilmediklerimiz
Zaman makinesi ile geçmişe gidip, geçmişte olan olayların izini sürmenin heyecan verici olduğunu düşünürüm. Bu aralar okuduğum kitap, Kara Köken: Antik Mısır’ın Tarihöncesi Kökeni kitabı da bizi bir nevi zamanda yolculuğa davet ediyor, Dr. Robert Bauval ve Dr. Thomas Brophy’nin yazmış olduğu kitap, uygarlığın kökeni üzerine tartışmalarla dolu. Özellikle Antik Mısır’ın tarih öncesi kökenine dair merakınız varsa, bu kitap sizin için iyi bir okuma tercihi olabilir.
Ölüm, Yas Ve Hassas İçerik: Tibet’in Yaşam Ve Ölüm Kitabı
Sogyal Rinpoche’nin Tibet’in Yaşam ve Ölüm Kitabı, yaşam ve ölüm süreçlerinin Tibet Budizmi’ndeki karşılığına dair doyurucu bir kaynak. Tibet Ölüler Kitabı’ndan çokça beslenen hatta Rinpoche’nin deyişiyle “yaşamı da içine katarak içeriğini genişlettiği” haliyle bu yeni ve biricik çalışma dört ana bölüm -Yaşam, Ölüm, Ölüm ve Yeniden Doğuş, Sonuç- ve çeşitli eklerden oluşuyor.
Duygu Şifresi Yöntemi Ve Kalp Duvarlarını Yıkmak
Bir şifacının gücü, herhangi bir özel yetenekten değil, her insanın doğal olarak sahip olduğu evrensel şifa gücünü somutlaştırmak ve ifade etmek için cesaret göstermesi ve farkındalığa sahip olmasından gelir.
Buda’nın Beyni ya da Meditasyonun Nörolojik Yönü
Meditasyonla geçen sene aldığım psikoloji derslerinde tanıştım. Öncesinde meditasyon benim için sadece öfkeliyken sakinleşmeme yardımcı olabileceğine inandığım bir nefes egzersiziydi. Derste öğrendiklerim haricinde okuduğum Buda’nın Beyni kitabı, meditasyon hakkındaki düşüncelerimi köklü bir biçimde değiştirdi.
Bir molekülün sınırsız evreni - BirGün
Çöp DNA’da yazar her ne kadar genomun gizemli kısmına odaklansa da kitabı okumak için genetik terimlere hâkim olmak ya da biyoloji, tıp ve benzeri bölümlerde okumuş ya da okuyor olmak da gerekmiyor. Kitabın başında yazar, ihtiyaç duyulabilecek temel genetik bilgileri hap haline getirerek okuyucuya sunuyor. Böylece, sadece yeni ve güncel bilgileri değil ama aynı zamanda genetiğin temel bilgileri de özümsenebiliyor.
Kampanya!

9 kitaplık Çizgibilim Seti internet sitemize özel %50 indirimli!

3 kitaplık Mitoloji Dizisi internet sitemize özel %40 indirimli!

Say Kitap yeni web sitesi ile yayında
Yayınlarımıza daha hızlı ve kolay ulaşabilmeniz için web sitemizi yeniledik. Artık yeni saykitap.com web sitesinde çok daha iyi bir alışveriş deneyimi yaşayacaksınız. Aynı zamanda kitaplarımıza çok daha uygun fiyatlarla sahip olabileceksiniz.