Say popüler bilim kitaplarını takip edin, bilimdeki gelişmeleri kaçırmayın!         Yeni Popüler Bilim Kitapları: Yaşamın Şifresini Değiştirmek  -   Bilim Nedir Nasıl Yapılır?                                                                  

RSS

Haberler

Buda’nın Kalbi: Korkuyu ve Utancı İyileştiren Şefkati Uyandırmak, Ezgi Kırış çevirisiyle Omega Yayınları kitapları arasındaki yerini aldı. Metin, sunduğu araçlarla Batı’daki kültür içerisinde yetişen insanın yetersizlik ve değersizlik yanılgılarına doğru şefkatli bir dost eli uzatıyor ve aynı eli “öteki”ne ulaştırmanız için de sizi yüreklendiriyor.
Türkiye Felsefe Kurumu’nun önerisi ve UNESCO'nun kararıyla Dünya Felsefe Günü 2002 yılından beri kutlanıyor. Bu gün vesilesiyle yapılan etkinliklerde ismi geçen filozofların bir istatistiği yapılsaydı, Hegel kuşkusuz en üst sıralarda yer alırdı. Hem de o yılın öne çıkardığı filozof kim olursa olsun. Zira mutlakın filozofu olarak Hegel neredeyse her şey hakkında konuşmuş, her şeyi kendi sistemine dâhil edip anlaşılabilir kılmak istemiştir.
Müzik hayattır. Sesin büyüleyici bir güzelliğe dönüşü olan müzik konusunda kitap az ve müzik teorisine ilişkin ise neredeyse yok gibi. Brian Boone, Marc Schonbrun’un hazırladığı ve çevirmenlik yapan bir müzisyene, Funda Sezer’e çifte sevinç yaşatan Müzik Teorisi kısa öz bilgilerle müzikseverlere mutfağın kapısını, müzikçilere ise şefin sırlarını açıyor