Philip Coppens

Philip Coppens’in yayıncılık kariyeri 23 yaşında, merhum Belçikalı tarihçi Marcel Mestdagh’ın Avrupalılara ait megalitler üzerine yaptığı araştırmanın beklenen devamını yayına hazırladığında başladı. Aynı yıl, hem Flaman televizyonu hem de BBC için belgesel haline getirilen Jan Van Eyck’in hırsızlığını konu alan The Adoration of the Lamb adındaki tartışmalı kurmaca dışı polisiye hikâyeyi yayına hazırlamaya da yardım etti.

Coppens’ı diğer yazarlardan ayıran şey, onun her zaman akımların önünde olması. Rosslyn Chapel hakkındaki ilk rehberi kırk yıldan fazla bir süre önce yazdı DaVinci’nin Şifresi’ndeki – İskoçya şapelini 2003’te dünya çapında ünlü yapan, DaVinci’nin Şifresi’nden önceki tek eser. Aynı zamanda tartışmalı pek çok yazıyla sonuçlanan ve hatta The Washington Post’un dikkatini çeken, Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008) filminden önce, Mitchell-Hedges Kristal Kafatasının kökenlerini araştırdı.

The Stone Puzzle of Rosslyn Chapel (2002); The Canopus Revelation (2004); Land of the Gods (2007); The New Pyramid Age (2007); ve Servant of the Grail (2009) kitaplarının yazarıdır. Son zamanlarda, Philip ile yapılan röportaj tarzında videoları birleştiren ve 2012’nin tamamen ne hakkında olduğuna açıklık getirmeyi hedefleyen 2012: Science or Fiction? Elektronik kitabını yayınlamıştır.

Kitapların dışında Philip, tüm kıtada yayınlanan dergi ve antolojide çıkan makale ve yazılarla da ilgilenmektedir. Makaleleri, Fortean Times, NEXUS, Hera, Fenix, Mysteien, New Dawn, Atlantis Rising, Ancient American’da yayınlanmıştır. İnternet üzerinde daha fazlası sunulmaktadır. Avustralya, İngiltere, Amerika, İtalya, Fransa ve pek çok Avrupa ülkesinde ve 10’dan fazla dilde yayınlanan Nexus dergisinde en fazla makalesi yayınlanan kişi ünvanını elinde tutmaktadır. 1995’ten beri Amerika, İngiltere, Fransa, Avustralya, Belçika ve Hollanda’da ders vermektedir. Belçika’nın Kanal 2’si ve VRT News, Voyager (Raidue-İtalya) ve Edge Media TV (İngiltere) dahil olmak üzere radyo ve televizyon için çokça röportaj vermiştir. Ayrıca, History Channel’ın dört sezondur devam eden popüler dizisi Ancient Aliens için görüşme yapılan ve en çok katkı sağlayanlardan biridir.

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala
Görüntüle Sayfa başına