Zeki Taş

İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunudur. 1996 yılında Yön Radyo’da “Nöbetçi Felsefeci” adını verdiği radyo programı ile medya dünyasına adım atmıştır. Programın yapımcılığını ve sunuculuğunu yapan Zeki Taş, “Nöbetçi Felsefeci” radyo programını 2002-2003 yılları arasında Açık Radyo ve 2009-2010 döneminde Cem Radyo’da yapmıştır. Radyo programında, “Eskiden yaşamış olan, düşünür, bilim adamı ve sanatçılar bugün yaşasalardı ne olurdu?” sorusunun peşinden gidilmektedir. Kısa süreli verilen araların dışında program 14 yıl sürmüştür. 1998 yılından itibaren kendi tasarımı olan “Philos-up” gösterisini sergilemeye başlamıştır. Gösteride, güncel olaylar felsefileştirilerek mizah yapılmaktadır.

2010 yayın döneminde “Nöbetçi Felsefeci-Tekrar Düşünün” başlığındaki konuklu televizyon programı ile televizyon dünyasına farklı bir bakış açısı ve yeni bir soluk getirmiştir. 2010-2011 döneminde, Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümü’nde “Uygulamalı Radyo Yayıncılığı” dersini vermiştir.

Bakış açımızı genişletebilmek, yaratıcılığımızı geliştirebilmek ve sorunlarımızı çözebilmek için, felsefeyi bir yöntem olarak kullanan Zeki Taş, felsefenin hayatımızda kapladığı alanı çoğaltarak (şirket eğitimleri, atölye çalışmaları, konferanslar düzenleyerek ve danışmanlık yaparak) yoluna devam etmektedir…

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala
Görüntüle Sayfa başına